اقدام جالب مایکروسافت در جهت آموزش کدنویسی به کودکان

تاریخ ارسال خبر : 0        تعداد مشاهده : 1628
0 - 0
اقدام جالب مایکروسافت در جهت آموزش کدنویسی به کودکان

 

مایکروسافت در نظر دارد برای مدت محدودی در شهرهای نیویورک و سیدنی در فروشگاه های مایکروسافت ورکشاپ‌های آموزش برنامه‌نویسی مختص کودکان برای ایکس باکس و بازی های کامپیوتری برگزار کند.

 

امروزه امکانات و منابع گوناگونی برای آموزش برنامه نویسی در سنین مختلف وجود دارد. بسیاری از شرکت های بزرگ نظیر اپل، فیسبوک و گوگل برنامه های ویژه ای برای آموزش زبان های برنامه نویسی تدارک دیده‌اند؛ مایکروسافت نیز در طرح جدید خود در تاریخ ۲۰ آگست و ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ در فروشگاه های منتخب در شهر نیویورک آمریکا و سیدنی استرالیا به آموزش برنامه نویسی مخصوص کودکان پرداخت.

برنامه در نظر گرفته شده شامل سه دوره مخصوص دانش آموزان ۱۴ سال و بالاتر است به طوری که هر کدام بر روی بخش‌های متفاوتی از برنامه نویسی و طراحی در توسعه بازی های کامپیوتری تمرکز دارد.

این کلاس ها با همکاری آکادمی AIE برگزار شده است و در نتیجه شرکت کنندگان می توانند از برنامه های حمایتی آن برای ادامه کلاس ها در آینده استفاده کنند.

پروژه هایی که در طول دوره آموزشی انجام شده است، به صورت فایل در اختیار افراد قرار گرفت به نحوی که دانش‌آموزان می توانند در صورت تمایل آن را در منزل ادامه دهند؛ بدین ترتیب هر کنسول Xbox one به همراه یک اپلیکیشن مرتبط رایگان از طرف مایکروسافت، به یک کیت آموزش برنامه نویسی تبدیل خواهد شد و هر اکانتی که در Xbox One و Windows 10 منتشر شود نیز کمک هزینه ای به ارزش ۲۰ دلار دریافت می‌کند.صفحه مناسب چاپ
اقدام مایکروسافت آموزش کدنویسی به کودکان

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه